مشروح اخبار داخلی اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرماید : از حاكمان الهى اطاعت كنيد و گوش بفرمان باشيد زيرا اطاعت از رهبرى مايه «وحدت اُمت اسلام» است
 
 
 
 
اداره کل آموزش
 
 
جستجو در سایت
 
 
ورود به سامانه‌ها
 
 
ورود به سامانه‌ها
 
 
پیوند شبکه‌های همکار
ijtihad
دفتر اصفهان
resalaat
howza-khorasarn
پایگاه اطلاع رسانی حدیث شیعه
 
 
پیوندها
 
 
RSS
 
 
آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۲/۳/۶
 
 
 
             مقاله نقش زن در اقتصاد مقاومتی

اعضای حلقه علمی بلاغ خواهران اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در جلسه این هفته خود به بررسی مقاله خانم فاطمه رضایی از اعضای این حلقه پرداختند.
 
این جلسه بیست و پنجم مهرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین نوروزی مدیر مرکز شیخ بهایی و سرکار خانم فضائلی، استاد مدعو در اتاق حلقات این مرکز برگزار شده بود.
 
در چکیده این مقاله می‌خوانیم:
"موضوع مقاله نقش زنان در اقتصاد مقاومتی است.با توجه به اینکه مدیریت اقتصادی خانواده ها بردوش زنان است وبا حرکت جوامع به سوی دستاوردهای تمدن جدید وتبدیل کارگاه های خانگی به کارخانه وجای گزینی ماشین به جای نیروی انسانی، اشتغال زنان به فعالیت های اقتصادی بیرون از خانه، طی چند دهه اخیر، اهمیت ویژه ای یافته است. به گونه ای که در حال حاضر مشارکت اقتصادی واشتغال زنان به فعالیت اقتصادی در بیرون خانه، یکی از مسائل مهم ومطرح زنان درجامعه امروز ماست. نظر به اهمیت موضوع  و شبهات و اشکالاتی که در زمینه کار زنان در مراکز عمومی مطرح شده و آراء و دیدگاه‌های مختلفی را پدید آورده است. این نوشتار به بررسی این مسئله مدد جسته است." 
  
اعضای این حلقه، با اشاره به مواردی که در مورد نقد این مقاله به نظر می‌رسید، نکاتی را خاطرنشان کردند. مواردی چون: علمی سازی زبان مقاله، خلاصه سازی مورد ثالث مقایسه اسلام و غرب، افزودن مدیریت مصرف در کالای ایرانی در بخش نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی، لزوم شماره گذاری نقش زنان در مقاله و شفاف سازی مباحث آفندشناسی و پدافندشناسی برای فهم مخاطب عام.
کلید واژه‌های این مقاله عبارتند از: اقتصاد، زنان، اشتغال و اقتصاد مقاومتی
 
تاريخ: ۱۳۹۱/۸/۷
 
 
             نظر کاربران
ناشناس ۱۳۹۱/۸/۱۷
3
 
2
پاسخ
با سلام
جی جوری مدیریت اقتصادی خانواده به عهده زنان است؟
شاید منظورتان از مدیریت دستوردادن و خرج کردن است؟
اگه میشه متن مقاله رو هم بذازین تا ببینیم خانوما چه جوری مدیریت اقتصادی می کنن؟؟؟؟؟؟!!!!

يه ناشناس ديگه ۱۳۹۱/۸/۱۷
0
 
0
پاسخ
ببخشيد اينجوري مطرح ميشه كه اگه صبح كه از خواب بيدار ميشيد و طبق معمول هميشه گرسنه هستيد تشريف ببريد كافه سر محل؟؟ وصبحانه ميل بفرماييد و ناهار اگه كارمند جايي نباشيد و بخواهيد ناهارم مهمان رستوران نزديك محل كارتون باشيد و آخر هفته طبق معمول هميشه بخواهييد لباسهاي چركتان را بشوريد البته اگه آدم مرتبي باشيد و اين بار مهمون خشكشويي محلتان .اگه خيلي بچه فعال و پركاري باشيد آخر ماه كه حساب كتاب كرديد مي فهميد كه اقتصاد چه جوري و به وسيله كيا مي چرخه البته به اندازه خودش. تازه اگه تنها ياشيد و مجبور به رفع و رجوي كسي ديگه اي نباشيد.حالا فكر كنم اين حساب سر انگشتي براي جواب كافي باشه البته ميشه علمي هم بحث كرد اما اينجور كه به نظر ميرسه دنبال بحث علمي.........

ناشناس ۱۳۹۱/۹/۱۲
0
 
0
پاسخ
اگه میشه متن مقاله رو هم بذازین تا ببینیم خانوما چه جوری مدیریت اقتصادی می کنن؟
پاسخ ها
سردبیر ۱۳۹۱/۹/۱۲
سلام علیکم؛ برای تهیه متن مقاله بایستی با مسئولین مرکز آموزشی شیخ بهایی ارتباط بگیرید. برای ارتباط از بخش انتهایی ستون سمت چپ میتوانید استفاده کنید.

s ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
1
 
0
پاسخ
خانوما مدیریت اقتصادی خونواده دستشون نباشه اقایون حتما کارتون خواب میشن.

ناشناس ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
0
 
0
پاسخ
بنظر من این روزها اقتصاد مقاوتی فقط برای مردهای بیچاره است سر زن نمی شود اقتصاد مقاوتی یا بی مقاوتی پول می خواهد
نظر شما
نام
ایمیل
* نظر
 
 
 
 
تألیفات
 
 
معالم مدیا
media
 
 
دی جی زیست
 
 
ویژه ها
 
 
گنجینه رسانه‌ای
 
 
ورود به شبکه معالم
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد
 
 
 

نشانی: مشهد - چهارراه خسروي - خیابان شهید رجایی - دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی   تلفن: ۶-۲۲۳۳۳۵۰-۰۵۱۱  نمابر:  ۲۲۵۶۰۴۸-۰۵۱۱
 


تمامی حقوق این سایت مربوط به معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی می باشد.
طراحی و اجرا توسط
Web Box Portal
تحلیل آمار سایت و وبلاگ